31. července

31. 07. 2011 | † 02. 09. 2011 | kód autora: Pgm

Tak, zase je tady další den. Dneska už od rána prší. Jen co jsem se probudila a vylezla ze stodoly, kde jsem si dneska lehla, protože v pelíšku je nuda, zjistila jsem, že je venku pěkně mokro a všude jemně prší. No, což tak jsem vylezla a protáhla se a pak jsem čekala, dokud neuslyším, jak přichází panička s jídlem. Ale stále nic. Konečně zavrzání dveří v kotelně, přoběhla jsem s vrtícím ocasem, celá mokrá před kotelnu, ale tam stál Peťa, ten mě pozdravil a pohladil, ale Verča nikde. Tak jsem si lehla vedle stodoly, kde jsem se schoulila do klubíčka a znova jsem usnula... když jsem se probudila, stále tam panička nebyla a tak jsem se šla schovat do stodoly, když v tom zavrzaní dveří a tak jsem spěchala zpět. Panička stála ve dveřích, jen co jsem k ní přiběhla mě podrbala za ušima a pak mi dala granulky, začala jsem je rychle hltat tak, že panička mě hned upozornila, ať se nazadusím. Pak šla s pytlem od granulí na hlavě (nechápala jsem proč, když tak krásně mrholí) rovnou za Rytou a já jsem samozdřejmě bežela za ní. Pak nakrmila Rytu, zkontrolovala jestli má vodu a opět šla s pytlem na hlavě k popelnici a tam hodila prázdný pytel a běžela se schovat do domu. No, tak to nebyla žádná sranda, alespoň si sním v klidu snídani.

Po snídani se otvřely opět dveře a panička mě vzala dovnitř. Chvíli jsem váhala, protože normálně do kotelny nesmím, ale pak jsem šla a pak panička za mnou zavřela a otevřela dveře do druhé části stodoly, tak jsme vešly do místnosti, panička vzala můj kartáč a začala mě s ním čistit. Já jsem mezitím pochodovala po místnosti, za což jsem si vysloužila několik okřiknutí, nakonec mě panička chytila za obojek, abych jí pořád necestovala a konečně mě vyčesala, pak odložila kartáč a šly jsme na molo, jak tomu místu, z přístřeškem a dřevěnou podlahou vedle velkého rybníka říkali. No a pak mě nechala si lehnout a opět mi probílala srst na krku, protože jsem prý "zablešenec", tak jestli ten šampón, alespoň trochu pomohl. Samozdřejmě jsem měla stále hodně blech a tak si panička zašla pro postřik a skusila je tak vyhnet. A pak vzala mastičku a namazala mi místo na krku, když jsem si myslela, že budu mít od toho hloupého probírání srsti pokoj, tak mi pinzetou vytáhla hnusné, modré klíště. Fuj! Ale vlastně chudák klíště, sice mě kouslo, ale musí to být hnusné, když jej panička upálila. Ale byla jsem ráda, že mám klid, tedy ne, protože ten sprej začal působit, takže blechy v mém kožíšku začly nebezpečně emigrovat z krku a tak jsem se musela podrbat.

"Já za to nemůžu, že se proíráš blešímí hnízdy, ale včera jedna blecha skočila na mě, takže i když se ti to nelíbí, musímeje vypudit, protože jinak polezou i na lidi," řekla panička, ale to mě nezajímalo, pak panička vzala znovu kartáč a opět mě začala česat. Když pak vrátila kartáč a odešla, zjistila jsem, že dneska asi nic provádět nebudeme, protože moje panička nemá moc ráda déšť.

Elis si ráno schrupla (foceno přez okno)

31 

A pak byla celá mokrá

31


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.